KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7063468
*
nr 706 3468
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre, landskap, 13x18
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 17:59:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 10:21:04
1
150 kr
31/7 23:38:06
2
150 kr
1/8 17:53:04
3
350 kr
1/8 17:53:42
4
Vinnande bud
1/8 17:54:30
1
450 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58
*
Louis Sparre
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
nr 706 3468
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre, landskap, 13x18
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 10:21:04 | 1 | 150 kr |
31/7 23:38:06 | 2 | 150 kr |
1/8 17:53:04 | 3 | 350 kr |
1/8 17:53:42 | 4 | Vinnande bud |
1/8 17:54:30 | 1 | 450 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58